Přistání umí být někdy pěkný oříšek, obzvláště když vám hlava říká něco jiného než palubní přístroje. O okolnostech, které vedou ke vzniku iluzí, a jejich dopadech na posádku se dozvíte v našem novém článku.
Read MoreVyčkávací místa mohou být z pohledu bezpečnosti provozu velmi kritická, zejména ve špatných povětrnostních podmínkách. O možných světelných signalizacích, se kterými se u nich můžete setkat a jejich významem se seznámíte v našem novém článku.
Read MoreZima může být pro letce zákeřná nejen kvůli podmínkám vhodným pro tvorbu námrazy, ale i kvůli podmínkám vyvolávajícím konflikt v našem mozku. V tomto článku se dozvíte o iluzích nazývaných Flat Light a White Out, co mohou způsobit, a jaké techniky je vhodné využít ke snížení rizika.
Read MoreJak se neztratit v moři nápisů, značení a značek na letišti se dočtete v naší sérií článků - Letiště. První seznámení se týká vyčkávacích míst, která nevypadají vždy stejně a občas pro nás mají i odlišný význam.
Read MorePrincipy vzniku námrazy jsme podrobně rozebrali v první části Nebezpečných meteorologických jevů: Námraza I. V druhé části - Námraza II. se dozvíte, jak předvídat existenci podmínek vhodných pro tvorbu námrazy na plánované trase na základě běžně dostupných informací, a jaké jsou doporučené reakce od profesionálů z NASA.
Read MoreVětšina z nás už nejspíš uložila sebe i své nejdražší stroje k zimnímu spánku a každý letec s touhou se zlepšovat, by si měl udělat chvilku k tomu, naučit se něco nového nebo si jen zopakovat cenné znalosti.
Udělejte si tak kávu nebo teplý čaj a najděte si chvilku na zopakování problematiky spojené se vznikem námrazy.
Už jste slyšeli o změnách ve vyplňování letového plánu, které jsou v ČR platné od 4. listopadu 2021? V tomto článku je najdete.
Read MoreUdělat si romantický let při západu slunce bez výcviku NIGHT? O podrobnostech střídání dne a noci a létání za soumraku se dočtete v tomto článku.
Read MoreMáte zájem o dopravní létání, nebo již máte absolvované výcviky a chystáte se na pohovor, ale nevíte úplně, na co vše se ve světě připravit, a co vás vlastně v práci poté čeká? Chcete si vyzkoušet testové otázky z pohovorů různých společností a získat tak přehled, na co se připravit?
Read MoreDruhá část článku Najděte se v mlze, ve které se dozvíte jak jsou mlhy klasifikovány, jak jednotlivé druhy mlh vznikají, jaké faktory ovlivňují jejich vlastnosti a jak, a co vede k jejich rozpadu.
Read MoreVe vzdušném prostoru třídy E se kromě letadel všeobecného letectví mohou nacházet i velké dopravní letouny, aniž by byly spolu na spojení. Jak je to možné a za jakých podmínek se v něm mohou velké dopravní letouny pohybovat?
Read MoreO tom co je to FIC a jaké služby jsou poskytovány službou FIS jsme si něco málo řekli již minule. Věděli jste však, jak se správně přihlásit a odhlásit tomu středisku?
Read MorePilot je povinen neprodleně ohlásit mimořádné meteorologické podmínky. Přečtěte si, které to jsou, a jak se to dělá.
Read MoreCo je to FIC, FIS, FIR, a jak se letová informační služba liší od služby řízení letového provozu, se dočtete v tomto článku.
Read MoreMapy a rozvrh rozsáhlého vojenského cvičení Ample Strike. Byly zrušeny prostory TC9 a TC10 u Moravské Třebové, a to až do konce cvičení.
Read MoreVyhrajte let Altem na řízené letiště, nebo některou z dalších 19 cen!
Read MoreUdělejte si jasno v problematice nastavení výškoměru.
Read MoreČást II. - Prostory LPS FIR, UIR, CTA, TMA, CTR, FRA…
Read MoreJak jste si asi všimli, na AirGuru.cz reklamám prostor nedáváme. Výjimkou jsou pouze případy, u kterých jsme sami přesvědčeni, že jsou pro piloty skutečně přínosné.
Read MoreNový e-learningový kurz Michala Orlity.
Read More